Časté dotazy

Jak zasíláme knihovny, regály, pulty, stoly atd?

Vše zasíláme v rozpojeném stavu. Spojovací materiál je přibalen, jedná se o matice a šrouby. Šrouby se jednoduše bedýnkami protáhnou a utáhnou maticí z druhé strany. Otvory na spojovací materiál si je nutné do bedýnek vyvrtat samostatně. Postačí obyčejná vrtačka a vrták. Pokud chcete otvory do bedýnek předvrtat, je to možné. Napište nám to, prosím, jako poznámku k objednávce. Dle našich zkušeností Vám doporučujeme si otvory navrtat na místě svépomocí. Většina zákazníků si tvar bedýnkové sestavy nakonec upraví a měli byste tak od nás nepasující otvory na spojovací materiál.

 Je zásilka pojištěna?

Ano zásilka je pojištěna a je k ní “tracking code”. Svou zásilku můžete sledovat. Zboží posíláme kurýrem, který zásilku doručí až k prvním dveřím.

 Jsou výrobky handmade? Jsou ekologické?

Ano jsou. Bedýnky jsou vyrobené pouze ze dřeva s železnými spoji. Nepoužíváme lepidla ani jiné chemikálie. Bedýnky se dají 100% recyklovat. Barvy používáme pouze s označením ekologické a s atestací na dětské hračky a pro přímý styk se suchými potravinami.

Jaká je povrchová úprava?

Bedýnky v přírodní barvě jsou broušené a jedná se o čisté, ničím nenapuštěné, voňavé dřevo. Černohnědé bedýnky jsou bedýnky opalované. Opalování probíhá modrým plamenem při teplotě cca. 1850 stupňů Celsia. Dřevo tak získá větší trvanlivost a zajímavý deségn. 

V případě nejlevnější varianty "Rustik" se jedná o bedýnky bez povrchové úpravy. Jsou vhodné pro všechny, kterým vyhovuje hrubé nebroušené dřevo. Skvěle se hodí pro všechny kutily a nadšence, kteří si věci chtějí dodělat po svém. Bedýnky jsou konstrukčně hotové, jedná se tedy pouze o dodělání povrchové úpravy.

Na požádání bedýnky patinujeme. U patinování vzorník připravujeme. Objednat ale můžete už teď oblíbenou patinu šedo-bílou nebo shabby-chic.

Je také možné vybrat povrchovou úpravu včelím voskem nebo ekologickým lakem (na vodní bázi s atestací na dětské hračky). Doporučujeme vybrat úpravu právě včelím voskem, jelikož se jedná o opravdu 100% přírodní včelí vosk. Včelí vosky se totiž liší ve složení a bohužel v ČR může být nazván včelím voskem i vosk s obsahem např. 1% včelího vosku. Což sami jistě uznáte, není moc. Ve vosku, kterým ošetřujeme dřevo my je obsah včelího vosku 24%! Jediná nevýhoda je, že když dřevo voskujeme slétají se z okolí vosy a sršně a chtějí vědět co se děje (myslí si, že se jedná o přítomnost včel, které loví).

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.